Březnové kolo Korespondenční soutěže větroňů odlétáno

První kolo letošní Korespondenční soutěže je odlétáno a přinášíme jeho výsledky. Březen byl ve znamení větrného počasí, ale přesto nebyla nouze o pěkné výkony. Zahájili jsme za AMC Blatná již v sobotu 2. března ve složení Pavel Fořt (A2) a Stan Stembera (Retro). Bylo oblačno až zataženo s teplotou kolem 10°C s větrem SV 2 až 6 m/s. Dáváme cvičné starty, kdy dosahujeme díky větru velmi slušné výšky vypnutí a následující vzlety jsou již soutěžní. Pavlův Hyperion je na takové podmínky velmi vhodný, protože „dává maxy“ na požádání. Moje Amigo II je na tom podobně, ale k čistému výsledku mi přeci několik sekund chybí.

Jako první posílají výsledky kluci z Jeseníků Zdeněk Hanáček a Petr Hošek.

Zdravím vás z Jesenicka,
V sobotu 9.3. jsme létali první kolo korespondenční soutěže. Sešli jsme se na pastvině nad obcí Nová Ves, která se mírně svažuje k obci a vyhovovala předpokládanému směru větru, ale vítr měl více jižní složky. Natáhli jsme gumicuky a jdeme na to. Létáme v termice, která je rozbitá větrem a pereme i s turbulencí, ale jsou z toho slušné lety. Podmínky to jsou docela bojové, protože nás turbulence pronásleduje už na přistání. Jsme spokojeni, že korespondenční soutěž pokračuje a můžeme se jí účastnit. 9.3.od 10:00 až 12:15 hodin. Vítr z J-JV 4 až 6m/s, 4/8 oblačnosti, teplota 12°C.

Časy jsme si měřili na vzájem.
S pozdravem Zdeněk

Následují výsledky od Zdeňka Cinerta z Kladna, kterému měřil Pepík Kubeš.

Ahoj
Zasílám výsledky mého létání v březnu s modelem Number 8 v kategorii RC-A2.
Létání zdar

Dále posílá výsledky Pepík Kubeš z Terezína.

Zdravím, a zasílám výsledky do korespondenční soutěže za březen 2024.  

30.3. nám předpověď slibovala přijatelné počasí, jak teplotou tak menším větrem. Sešli jsme se na letištní ploše v Kožlanech, kde zrovna probíhala soutěž volných modelů v kategoriích F1A a F1B. Po 10. hodině jsme na východní části plochy natáhli gumicuky a začalo se létat. Nejprve každý dal cvičný start po zimní přestávce, potom nastalo vzájemné měření a zapisování nalétaných časů. Výsledky sic nebyly oslňující, ale všichni jsme ze startů měli příjemné pocity po dlouhé zimní pauze. Asi nejhezčím zážitkem byl let mého Liona v prvním startu ve společnosti pěti dravců, kteří mi označili stoupavý proud. Celé to trvalo téměř 9 minut, ve výškách stále nad 100 metrů. Kupodivu, žádného z nich nenapadlo na model zaútočit. 

Bohužel jsme nějak nezvládli udělat fotku, příště se polepšíme.    Zdraví Josef

A březnové kolo zakončuje Honza Zelenka z Mělníka.

Ahoj kamarádi,

Tak po zimní přestávce začínáme soutěžit. Nový ročník začínáme nějak s rozpaky. Plán byl velký, že obměníme letový park, ale nic se nepodařilo dotáhnout do konce. Na první létání z historiky jsme se domluvili na čtvrtek 14. dubna (my důchodci můžeme), že půjdeme trénovat. Počasí nic moc, vítr okolo 3m/sec. Teplota 15 stupňů, termika taky nic moc. Nakonec posíláme výsledky za březen, protože další dny, i když bylo lepší počasí jsme se nedali dohromady.

Snad v dubnu to bude lepší.

Zdraví za Modelklub Mělník
Honza Zelenka st.

Já jsem s Essem odkládal „královskou kategorii“ ARC na lepší počasí (na poslední chvíli) a nakonec 31. března zalétl výsledek podprůměrný, škoda, měl jsem vzít výsledek z letošního prvního Panenčáku, ale i toto k soutěžení patří.

Dubnové kolo je již v plném proudu, přeji všem krásné zážitky a pěkný sportovní výkon 🙂 Následují výsledky za březnové kolo a výsledky celkové.


Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*