Dubnové kolo Korespondenční soutěže větroňů odlétáno

Druhé kolo, tedy dubnové, je odlétáno a i v tomto nebylo počasí nakloněno výsledkům lepším. Téměř celý duben jsme čekali, kdy „to bude letové“ a odkládali létání v naději na nejzazší termín. Duben podobně jako březen byl větrný, přidaly se k tomu nízké teploty a nalezení letového okna bylo trochu sázkou do loterie. Důkazem budiž fakt, že v kategorii ARC nepadl jediný max. A2 a RETRO na tom jsou o poznání lépe.

Za AMC Blatná jsme duben odlétali ve složení Petr Loula (ARC, ARC-A2), Pavel Fořt (ARC-A2) a Stan Stembera (ARC, RETRO) v sobotu 27.4 a neděli 28.4. a s ohledem na podmínky se celkem dařilo. V sobotu létal Pavel s Hyperionem kategorii A2 a Stan s Amigem II kategorii RETRO. V neděli potom Petr odlétal ARC a A2, Stan dolétal ARC. Počasí po oba dny bylo polojasno až oblačno s teplotami kolem 20°C, vítr JV o rychlosti 2 až 6 m/s.

Jako první posílá výsledky Pepík Kubeš za kategorii ARC-A2.

Zdravím, v pondělí 8. dubna bylo pro létání velmi přijatelné počasí, teplota dosahovala přes 20 st, a vál pouze nepatrný JV větřík o rychlosti 1m/sec. Jeho další chvilkové zesílení bylo dáno pouze utržením termických bublin. 

Odlétal jsem s modelem Pjerri 69 konstrukce H. Hansena z roku 1950. Časoměřiče mi pak udělal kolega modelář Zdeněk Klíma. Létal jsem na pastvinách za obcí Řevničov.

První dva starty mne naladili velkou výškou ve stoupání, pak přišla studená sprcha v podobě třetího startu. Čtvrý start začal klesáním do výšky asi 30 m, kde jsem se pak snažil, naštěstí úspěšně, udržovat model v „nulkách“, využívat každé nepatrné zvednutí větroně, a přistál jsem pouhých 20 sec po dosažení maxima. 

Zdraví Pepik Kubeš

Následují výsledky opět od Pepíka za kategoprie ARC-A2 a RETRO.

11. dubna jsme odlétali během dopoledne na ploše v Kožlanech výsledky do korespondenční soutěže. Počasí bylo velmi příjemné, polojasno a mírný JZ až J vítr do 2 m/sec.  Létali jsme v kategoriích Retro a ARC A2. 

Zde jsou výsledné časy. Sice žádný zázrak, ale při létání byla absolutní pohoda, a domů jsme odjížděli s příjemnými pocity.  

Zdraví Pepik Kubeš.

Dále přichází výsledky od Honzy Zelenky z Mělníka.

Ahoj kamarádi,
Konečně jsem se dostal k napsání výsledků našeho snažení z historickými modely. Létaly jsme v neděli 7. dubna. Sešla se nás na letišti v Jelenicích celá hromada modelářů a dvě děti z kroužku při DDM Mělník.

Počasí bylo ideálně jarní teplota přes 20 stupňů, vítr skoro nic a ta pěkná termika, jen ji po zimě umět využít.

Snad v květnu bude už konečně lepší počasí.

Zdraví za Modelklub Mělník
Honza Zelenka

Zdeněk Hanáček z Jeseníků posílá výsledky.

Zdravím z Jesenicka,
dnes jsme odlétali druhé kolo korespondenční soutěže. Duben byl na vhodné počasí pro naši soutěž skoupý. První pokus byl 13.4, ale to nevyšlo díky silnému větru. Konec měsíce se blížil a vhodné počasí pořád nic. V sobotu fučelo, tak padlo rozhodnutí, že to nechce až na úterý, protože výhled počasí dával možnost, že by to mohlo vyjít a podařilo se. Výsledky nic moc, ale důležité je, že druhé kolo jsem odlétali a nevzdali to. Létali jsme na letišti Aeroklubu Jeseník.

Časy jsme si měřili na vzájem.
S pozdravem Zdeněk

Následují výsledky od Zdeňka Cinerta z Kladna.

Ahoj,
včera byl pro mě poslední den něco nalétat. Bylo slunečno foukal nárazový vítr. Naše oblíbená plocha pastvina ve Vodochody Straškov byla na přijezdu zatarasena….. Náhradní plcha bylo modelářské letiště ve Vavřinči. Po domluvě s Honzou Zelenkou jsem natahl gumicuk a složil letadla. Rychlost větru kolem 3. hodiny v nárazech byla až 6m/s. Na „8“ to bylo příliš, dovážil jsem EXPE a zkusil jak to poleti.  Znamenalo stát proti větru.  Termika nebyla výrazná, klesáky ano. Čekání na vhodný okamžik startu jsem si „krátil“ navazováním přetženého gumicuku.. 

Časy z pohledu počasí velmi dobré, jen to neustálé držení éra proti větru občas kazilo požitek z hledání termiky. Jen jsem čekal jestli něco přijde nebo ne…

Zdeněk Cinert

Květnové kolo, doufejme, přinese příznivější počasí a za klub AMC Blatná přeji pěkné sportovní výkony 🙂

PS: prosím všechny sportovníky, pokud to je možné, zasílejte i fotografie, na kterých jste osobně zvěčnění, samotné modely jsou pěkné, ale bez nás trochu anonymní.

Následují výsledky za dubnové kolo a výsledky celkové.


Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*