Korespondenční soutěž větroňů 2023 – konečné výsledky

Odlétali jsme poslední říjnové kolo „Korespondenční soutěže“ a pořadatel SAM95 zveřejnil konečné výsledky. Z našeho klubu jsme se letos zůčastnili tři: Petr Loula, Pavel Fořt a Stan Stembera. Každý z nás měl nepochybně svou motivaci a za sebe musím podotknout, že jsem si stanovil cíl: „odlétat všechna kola v ARC, bez ohledu na výsledek“. Nejsem „soutěžní typ“ a účast tak pojímám pragmaticky: někdo může vyhrát, ale každý vítěz potřebuje „křoví“, tedy takové, kteří doplní startovní a výsledkovou listinu.

Soutěž byla rozložena na osm kol, od března do října a Petrovi i mne se podařil splnit „hlavní cíl“, odlétat všechna kola v kategorii ARC. Petr měl výsledek čistý, neboť všechna kola odlétal s modelem Hoverking, kdežto já jsem soutěž započal s modelem Esso a od června létal s modelem náhradním, doslova muzeálním 73 roků starým originálem, až jsem chvílemi měl „morální kocovinu“, zda je správné takový model takto „trápit“. V červnu se k nám také připojil Pavel, který dokončil stavbu modelu Hyperion a létal tak v kategorii A2. Od červencového kola přidává Petr další model do kategorie A2 a to NV-4 Rudoch a já se připojuji do kategorie Retro s modelem Amigo II.

A nyní k samotným výsledkům. V kategorii ARC se Petr umístil 3., Stanley potom na místě 5. Petr však má stejný bodový zisk jako Zdeněk Hanáček a měl by se tak dělit s ním o místo třetí, ale nejsem si jistý, jak to kluci v SAM95 počítají, tedy ať je to jak je, gratulujeme si k pěknému umístění. V kategorii ARC-A2 bral osmé místo Petr a desáté Pavel. Vezmu-li v úvahu, že A2 byla nejvíce obsazená kategorie a kluci „nastoupili“ až v polovině soutěžení, nezbývá než opět poblahopřát k pěknému výsledku. Nakonec kategorie Retro, do které jsem „naskočil“ v červencovém kole s Amigem II a beru bramborovou pozici.

Výsledky jsou převzaté ze stránek SAM95.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*