Odlétali jsme GRANT MIMLOCT 2022

V sobotu 6. srpna 2022 jsme se sešli, abychom si připomněli osobnost C.H. Granta, který je po zásluze nazýván „otcem leteckých modelářů“. Letošního 27. ročníku se zúčastnili 4 členové klubu se svými Cloud Trampy. Počasí bylo více než příznivé, neb tropická vedra pominula a tak jsme mohli cca kolem 17. hodiny zahájit „připomínání“, což ve své podstatě není nic jiného, než létání. Jak uvádí propozice pořadatele, nelétá se na čas, nejsou vítězové ani poražení, ani žádné ceny, pouze se létá a létá a tedy i my jsme létali a létali…. téměř dvě a půl hodiny.

Za sebe bych vyzdvihl dva poznatky: ačkoliv se jedná o model pro skutečné začátečníky, který lze postavit doslova „večer před akcí“, jeho výkony jsou vynikající a doslova „kolik natočím, tolik se projdu“, druhý poznatek je takový, že jsem model postavil a bez zalétnutí jej vzal rovnou na louku a letěl na první hození. Zde je třeba docenit genialitu konstruktéra, který navrhl model, jenž rozhodně kadety neodradí během stavby a zároveň odmění slušným výkonem.

Všechny modely vykonaly nespočet vzletů a jsou připraveny na další ročník. Kolega Petr vyrobil pěknou sérii „trempíků“ a věřím, že příště se nás sejde více. Akce se koná vždy první sobotu v srpnu a trvá celý den.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*