Setkání příznivců historických modelů

Proběhlo v neděli 5. září v náhradním termínu na pěkné louce v Hajanech u Blatné. Sešlo se celkem sedm modelářů převážně provozujících historické modely. Nakonec jsme přeci jen zrušili i to jediné „limitující“ pravidlo účasti na akci a létat mohly jakékoliv modely a využili jsme toho, nicméně klasické „dřeváky“ hrály „přesilovku“ po celou dobu setkání.

Pět modelů motorových, tři větroně a jeden velký gumák. Perfektní zázemí s posezením ve stínu, kávovar a občerstvení, volné létání a bezvadné počasí, které se natolik pěkně vyvedlo, že jsme nelitovali zrušení původního termínu.

Zahájili jsme v deset hodin dopoledne, avšak větsina účastníků byla na místě již dříve. Natáhli dva gumicuky pro starty větroňů a následovalo volné létání. Plocha byla dostatečná a každý si tak létal podle chuti a nálady a jednu chvíli se zdálo, že je nás ve vzduchu více než jsme napočítali. Vzali jsme proletět větroně a kluci z klubu jejich DLG kluzáky a setkali se ve stoupavém proudu společně s těmi, kdo stoupáky opravdu cítí (několik zřejmě dravců) a podle kterých lze stoupavý proud spolehlivě indikovat.

Létání jsme zakončili „rekordními“ lety v termickém proudění kolem šestnácté hodiny odpolední. Setkání se vydařilo, sešla se bezvadná parta, zázemí i počasí. Přestože to bylo první setkání „historiků“ pořádané klubem AMC Blatná, povedlo se, těšíme se na příští, naše modely také, neb jich bylo na „place“ celkem 15 a létaly postupně úplně všechny.

Poděkování patří všem, kteří se na přípravě a průběhu setkání podíleli, létali a poctili nás svou návštěvou. Těšíme se na příští a přejeme si, aby se setkání modelářů provozující historické modely stalo tradiční položkou v klubovém kalendáři.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*