30. sraz lodních modelářů MoNaKo v Písku

8. května jsme zavítali na setkání lodních modelářů z klubu MoNaKo konaném v Písku na Šarlatském rybníku. Z našeho klubu se akce účastnili čtyři členové a dvě lodě: Jarda Pipek dovezl 30 palců dlouhý remorkér (těch 30 palců u modelu lodě vypadá opravdu jinak, než u modelu leteckého) a já jsem zrenovoval 34 let starý model Olaf (Modela) a na „Šarláku“ jej poprvé spustil na vodu.

Jak název napovídá, bylo to 30. setkání a tento rok se koná ještě jednou v termínu 28. září 2023. S Jaromírem jsme se účastnili již v roce 2021 a tehdy stejně jako letos vyšlo moc pěkné počasí, zázemí připravil pořadatel bezvadně, velký stan a stoly pro modely. O kávový servis a „mokrou buchtu“ se postaral Pavel a více jsme vlastně ani nepotřebovali.

Podle informací od pořadatele se dostavilo téměř dvacet účastníků – kolik bylo modelů jsem bohužel nespočítal, ale odhaduji na dvojnásobek počtu modelářů. Modely všech typů, k vidění byly remorkéry, plachetnice, moc pěkné makety a kolem jedné hodiny byla zahájena soutěž plachetnic „Footy“. Kdo nezná, nebo se zajímá, zde je odkaz na stránky věnované této kategorii.

Akce byla moc pěkná, těším se na druhé letošní pokračování a „Šarlák“ mohu jen a pouze doporučit, zkuste model lodě, je to příjemná změna a u vody je vždy krásně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*