Pylony na Horách

O víkendu 27. – 28. 5. 2023 se členové klubu zúčastnili dvojzávodu na letišti Hory u Karlových Varů. V sobotu se létali závody kat. F3D a kat. F3E pod názvem Ostrovský pohár a v neděli závod pod názvem Karlovarský pohár.

V obou závodech se našim závodníkům podařilo dosáhnout na stupně vítězů. V kategorii F3D v sobotu vyhrál T. Andrlík a v neděli R. Pojer, druhý byl T. Andrlík. V obou závodech se na třetím místě umístil další člen klubu J. Novotný. Smůla tentokrát provázela F. Koukola, který se po úspěšném závodě v Panenském Týnci potýkal s technickými problémy, a tak tentokrát nebodoval. V eletrokategorii F3E se závodník z našeho klubu T. Andrlík umístil v sobotu na 3. místě, v neděli bral bramborovou medaili.

První tři letošní závody posloužili i jako trénink a ladění techniky na nadcházející Mistrovství světa, které se bude konat v srpnu 2023 v Holandsku. V reprezentačním družstvu ČR budou hájit naše barvy i dva členové AMC Blatná, T. Andrlík a R. Pojer. Tomáš je již zkušený reprezentant, který republiku reprezentuje od roku 2001 a má na kontě titul mistra světa kat. F3E a titul mistra světa kat. F3D v družstvech. Pro Romana to bude třetí účast na MS.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*