Blatenská házedla – únor

Za velmi větrného a chladného počasí proběhla v neděli 26. 2. 2023 soutěž kategorie házedel a vystřelovacích modelů pořádaná naším klubem. Celý týden jsme s napětím sledovali předpověď počasí a protože nebyla příznivá, rozhodli jsme se soutěž přesunout z plánované soboty 25. 2. 2023 na následující den. Na neděli předpověď slibovala „jen“ poloviční rychlost větru. I přes nepříznivé počasí se nás na louce sešlo dost, i když řada ohlášených soutěžících se omluvila. Některým nevyhovovala změna termínu a některé nejspíše odradil silný vítr. Jedinými přespolními borci nakonec byli jen Kamil s Maxíkem z Kamenných Žehrovic a Petr Švec z RC klubu Rokycany.

Chladno eliminovali soutěžící pohybem, když běhali pro své modely. Horší to měli časoměřiči nebo doprovod soutěžících. Naštěstí byl zajištěn i catering s teplými nápoji, které jistě přišli vhod. Nepříjemný byl však směr větru, kdy na louce po většinu roku fouká vítr po její délce, ale zrovna v neděli foukal vítr napříč. V tomto směru jsou za hranicí louky stromy a lesík z náletových dřevin. Takže občas došlo k přistání modelu na stromě. Naštěstí žádný model na stromě nezůstal.

V AMC létáme pouze RC modely a jediná kategorie ve které závodí pár členů klubu jsou závody modelů kolem pylonů. Takže pro všechny místní to byla velká neznámá a v dílně návrat do školních lavic, kdy stavěli házedla na kroužku. Původně jsme plánovali jen klubovou soutěž pro děti z modelářského kroužku při místním DDM, ale nakonec jsem jako vedoucí modelářského kroužku a náčelník klubu do házedel „ukecal“ i další kolegy. Vhod přišli plánky a polotovary modelů, které připravuji pro děti na kroužek. Tak v rukou kolegů létali „kroužkové“ modely Max a ELF, ale velmi dobře si vedl i nový Mrakořez Speedo od Švíca.

A jak to dopadlo? Házedla v žácích vyhrál žehrovický Max Vydra a v seniorech zaslouženě domácí Tomáš Andrlík. Vystřelovací modely kompletně dolétal jen Michal Pojer v žácích a Tomáš Flandera v seniorech. Další soutěž pořádáme v listopadu, snad bude příznivější počasí. Do té doby také musíme natrénovat starty.

Výsledky:

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*