Červnové kolo Korespondenční soutěže větroňů odlétáno

Čtvrté kolo je odlétáno a korespondenční soutěž se dostává do druhé poloviny, zbývají kola čtyři. Červnová účast byla dle očekávání, s ohledem na konané MS historických modelů, nižší, přesto nebyla nouze o pěkné výkony a nového účastníka. Jarda Svoboda ze Strakonic postavil (velice pěknou) Čížkovu Sluku a odlétal své první kolo v kategorii ARC.

V AMC jsme okno pro společné létání našli v posledním týdnu v červnu, to jsme se sešli v tradiční sestavě: Petr Loula (ARC,A2), Pavel Fořt (A2), Stan Stembera (RETRO). Já jsem si ARC s Essem „odbyl“ u kolegů v MV Bern 16. června, kde toho času bylo počasí, které „dávalo maxy na požádání“ a soutěž jsem odlétal společně v rámci akce „Antikmodell-Treffen“. Časy jsme si měřili vzájemně a je nenulová naděje, že se někteří bernští modeláři ke Korespondenčce v budoucnu připojí.

A nyní k výsledkům od kolegů tak, jak dorazily do pošty.

Jako první posílá výsledky Zdeněk Hanáček z Jeseníka.

Zdravím z Jesenicka,

dnes jsme odlétali čtvrté kolo korespondenční soutěže. Chtěli jsme ji odlétat už včera, ale vítr byl proti nám, vůbec nefoukal. Dnes byl vítr akorát, ale termika si z nás dělala srandu, když to stoupalo, tak vzápětí bylo opadání.Uletět maxe bylo spíše dílem náhody. Podle toho vypadají výsledky, ale to vůbec nevadí. Létali jsme na letišti Aeroklubu Jeseník.

9.6.od 14:00 až 16:00 hodin. Vítr z SV – V 1 až 2 m/s, 5/8 oblačnosti, teplota 25°C.

Časy jsme si měřili na vzájem.
S pozdravem Zdeněk

Následují výsledky od Honzy Zelenky z Mělníka.

Ahoj kamarádi,

Posílám výsledky našeho snažení v červnu za Modelklub Mělník. Soutěž jsme odlétali dnes dopoledne – to si důchodci žijí co!

Počasí bylo pěkné, i když termika nebylo až tak moc, vítr 1 – 2 m/sec.. teplota 20 stupňů, hezké a pohodové dopoledne strávené na letišti.

Chceme Vás pozvat na naši ligu důchodců, která má tři kola 14.7. 28.7. 11.8. , létá se na našem letišti v Jelenicích, propozice jsou na našich stránkách, kategorie ty co se létají v korespondenční soutěži.

Těšíme se, že se objeví dost modelářů. Nejde o výkony, jde o to si zalétat a pokecat.

Zdraví,
Honza Zelenka st.

A na nakonec výsledky od Jardy Svobody ze Strakonic

Ahoj,

tak jsme se dnes sešli s Jardou Manů na letišti v Novosedlech, že odlétám své první kolo soutěže. Do včerejšího dne foukal silnější východ, tak mě zlákala dnešní předpověď 1-2 m/s jih až jihozápad. Nakonec z toho byl ale opět východní o rychlosti 1-3 m/s.

První dva tréninky daly sotva minutu, ale další už byl za krásné minuty tři. Tak jsem se unáhlil a hned volal na Jardu že jdeme na měřené pokusy. No a taky tak ty výsledky vypadají. Až po třetím pokusu vystřídal chladnější větřík opravdu teplý závan a já čtvrtým pokusem šel se Slukou až na hranici viditelnosti (krásný pocit to byl). Samozřejmě následovala půlhodinka parádního polétání, kdy jsem si dal starty 7 minut, 20 minut, 8 minut, to vše už bohužel mimo soutěž.

Těším se na další kolo, až to budu moct zase celé nějak pokazit 😀 :-D.

S pozdravem Jarda Svoboda
LMK Strakonice

Děkujeme všem za účast a přejeme sportovní výkon v kole červencovém. 🙂

Následují výsledky za červnové kolo a výsledky celkové.


Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*