MČR F3D-F3T-F3E Kardašova Řečice 2024

Další letošní pylonové závody pořádal Model klub Kardašova Řečice na letišti Pleše. Tento klub pořádá řadu soutěží a akcí, jako třeba nedávný Kapr v luftě. Mimochodem, parádní akce! Pylonové závody pořádali poprvé, ale úkolu se zhostili na výbornou. Kluci a děvčata z Kardašky prostě umí! A aby toho nebylo na začátek málo, ujali se pořádání MČR ve všech pylonových kategoriích.

Za náš klub závodili tři teamy a já se Zdeňkou jsme je jeli podpořit. Počítal jsem i s pomocí pořadatelům. Přijeli jsme v pátek v podvečer a těsně jsme se minuly se slejvákem. Již cestou jsme viděli černou oblohu ve směru, kde jsme tušili letiště. A kousek před cílem jsme s autem brodili řekou, která se vytvořila na silnici. Na letišti ještě stékaly potoky vody a na řadě míst vznikly rybníky. Přítomní odstraňovali škody, které slejvák napáchal. Jedinou radost z vody měli snad jen přítomné děti.

V sobotu před desátou hodinou se rozjel soutěžní kolotoč. Já zaujal místo na časomíře, mačkal jsem stopky a Zdeňka zapisovala výsledky na tabuli. Spolu s Vlaďkou a Míšou jsme se zde sešli již po několikáté, nově mačkala stopky i Tereza. Předpověď se vyplnila a tak na letišti vládli tropy. My jsme byli, alespoň pod stanem, ale startér to celé odstál na sluníčku. O všechny rozhodčí bylo skvěle postaráno, zajištěn pitný režim a byla splněná různá přání.

Pro podmáčený terén se muselo mírně přesunout startoviště modelů, ale i tak byl pro některé modely problém odstartovat. A k tomu všemu většina závodníků stála při letu po kotníky ve vodě. Jelikož na obvyklém místě, kde stojí piloti během letu byl stále rybník. A ten ani přes velké vedro do neděle nevyschl.

Závod byl vyhlášen na 8 kol, v sobotu se odlétalo 6 kol a v neděli zbylá dvě. Závod proběhl bez většího zaváhání. K vidění byli vidět pěkné souboje, jedna srážka modelů a pár nepovedených startů. V sobotu se létali průměrné časy, v neděli se létalo výrazně rychleji. Naměřili jsme pár časů kolem 55s. Jelikož jsem po oba dny seděl na stanovišti časomíry, nemám žádné fotografie z létání. Na závěr sobotního dne jsme se dojeli vykoupat do Vlkovské pískovny.

V neděli dopoledne se zahájilo létání posledních dvou kol. Jak jsem již zmínil, létalo se velmi rychle. Dvakrát se letělo i pod 54s. Tomáš Ciniburk čistě bez seků, Kamil „Mojo“ Vydra si svůj výkon „vylepšil“ 10% penalizací za seknutí dvojky pylonu. Z našich závodníků létal v neděli již jen Sam Andrlík. Jirka Novotný musel v sobotu odjet za povinnostmi a Stan Stenbera poškodil model při srážce krátce po startu. Samovi se nejvíce dařilo v kategorii F3D, kde vybojoval 2. místo. V kategorii F3T bral bramborovou medaili a v eletropylonech pátou pozici. Vyhlášení vítězů a mistrů ČR se zúčastnila starostka Kardašovi Řečice, která předávala medaile a poháry vítězům. Mistry ČR v pylonových kategoriích se stali: Jan Petr z pořádajícího klubu v kategorii F3D, Jiří „Nihilák“ Novotný v kategorii F3T a Tomáš Ciniburk v kategorii elektropylonů F3E. Blahopřejeme.

Po celý víkend byl zajištěn perfektní catering pro závodníky i pořadatele. Musím zmínit výborný guláš, sobotní polévku i pečená kolena a další dobroty, které jsme měli možnost ochutnat. Starali se o nás jako o vlastní. Organizace klapala jako na drátkách a všem se na letišti Pleše líbilo. Pořadatelům patří velké poděkování a poklona za skvělý závod!

Video ze závodů:

Výsledková listina:

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*