II. setkání příznivců historických modelů

Se uskutečnilo 16. dubna v náhradním termínu opět na louce v Hajanech u Blatné. Plánované datum jsme museli (stejně jako při prvním setkání v září) přesunout (stává se z toho zřejmě tradice) s ohledem na předpověď počasí, která bohužel ani na druhý pokus nevyšla tak, jak bychom si přáli. Přesto však se sešlo sedm modelářů (přihlášených dvanáct) a deset modelů – tři větroně, jeden gumáček, jeden volný se spalovacím motorem, zbytek tvořily elektry.

Počasí nebylo ideální, neb naše modely jsou konstruované pro jiné podmínky než je zataženo s občasným deštěm, 8 stupňů Celsia a severovýchodní vítr o síle 3-6 m/s. Přesto jsme však létání zahájili natažením gumicuků, na kterých se vystřídaly oba Hoverkingy (Jirka a Petr) a moje Esso.

Větroňům se i v takových podmínkách celkem dařilo a někteří z nás vzali do vzduchu i motoráky (tedy elektry), avšak takové poletování spíše více připomnělo pouštění draků na podzim a nakonec jsme se opět vrátili ke kluzákům a lety prokládali občerstvením v zázemí, které bylo na stejné výši, jako během „Prvního setkání v září„.

Létali jsme až do třetí hodiny odpolední, kdy se počasí umoudřilo natolik, že bylo možno odložit bundy, rukavice a čepice, nicméně to jsme již měli každý „kontě“ významnou řadu vzletů a uvařených kávových specialit. S přiměřenou námahou se mi dařilo synchronizovat počet vzletů Essa a šálků espress (brusiči jazyka odpustí, nejsem si přesně jistý genitivem plurálu od espressa), nicméně 9 startů na gumicuku a celkově odlétaná doba 2067 sekund na akci typu „nezávazné setkání s nevázaným klábosením“ za takových podmínek je výkon hodný záznamu do klubového blogu. Odhaduji, že oba Hoverkingy, tedy Jirka s Petrem dosáhli výkonů neméně hodných zřetele 🙂

Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na perfektním průběhu celé akce a nezbývá než se těšit na další, která se bude konat 17. září, za stejných podmínek a na stejném místě.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*