Olympiáda 2024

Opět po roce nejsou Vánoce, ale naše tradiční Olympiáda. Ač název evokuje soutěžení, není tomu tak. Jedná se o pohodové setkání členů našeho klubu a nesoutěžní létání s modely. Létá se s různými modely, omezení nejsou žádná. Vlastně jediné, jsou zde zapovězeny závodní pylonové modely.

Setkání jsme zahájili již v pátek odpoledne přípravou potřebného zázemí. Sotva jsme postavili první přístřešek přihnal se slejvák doprovázený krupobitím. Ano, byla výstraha, ale při pohledu na radar se zdálo, že nás to mine. Neminulo. Naštěstí déšť dlouho netrval a mohli jsme dokončit přípravy. V podvečer se ztišil i vítr, a tak se létalo téměř až do tmy.

Jako překvapení jsem přivezl a jménem klubu daroval žákům z modelářského kroužku několik modelů Rookie od RC Factory. Dva jsem měl již sestavené, další jsme sestavili druhý den v improvizované stanové dílně. Kluky tyto modely nadchly. Startovali jsme pomocí doporučeného gumicuku nebo pomocí aerovleku. Na place byly 4 modely Rookie a pilot vlečné si moc neodpočinul.

V sobotu dopoledne se postupně zaplnilo depo a i přes celkem silný vítr byl vždy nějaký model ve vzduchu. Na ploše se třeba sešli stíhačky z II. WW, Mustang, Spitfire a FW190 nebo dřevěné historické modely Flamingo, PB-2 a Spearhead Junior.

Richard oživil letitého akrobata, Pavel zalétával nový model Vrabec a nesměl chybět PylonJet. Parádní lety předváděl i jediný vrtulník na place.

Počasí přálo RC házedlům i historickému gumáku s konverzí na elektropohon. Albatros létal za jakéhokoliv počasí. Stejně tak i Gripen.

Odpoledne jsme opět otevřeli naší improvizovanou dílnu a společně se zájemci z řad veřejnosti jsme stavěli modely na pohon gumovým svazkem CloudTramp. Modely stavěli především děti, ale přidali se i rodiče, včetně maminek. Modelů jsme nakonec postavili více jak deset a všechny létali moc pěkně. Došlo i na několik kol soutěže v délce letu se společným startem. Díky větru se občas „soutěžící“ pěkně proběhli.

Sobotní den byl zakončen volnou zábavou, popovídáním a posezením o ohně.

Naše pozvání přijalo i několik kolegů ze spřátelených klubu. Ze Žehrovic již v pátek přijeli Kamil Vydra s Míšou a Maxem. Max létal neúnavně s modelem Rookie a Kamil nám předvedl samokřídlo Sup, AirTrucka a dále pokusný model F5E. Tento rychlý model dostal výjimku pro start, protože se jednalo o pylonový model. Dále se zastavil Jarda Svoboda s dcerou z LMK Strakonice. Ten létá převážně volné modely, ty však nechal doma a s dcerou si postavili alespoň model CloudTramp.

V neděli přijel i náčelník Žehrovického klubu Jirka Hloušek se synem. Kluci přivezli historický větroň Čáp a Turbo Timbera. Model Čap absolvoval svůj zálet a ten byl úspěšný. Kluci děkujeme za návštěvu!

Nedělní počasí bylo slunečné a téměř bezvětrné. Ideální počasí pro létání. Nikdo nezahálel. A také si nikomu nechtělo končit. Ale po 14 hodině nezbylo než začít skládat stany a vše naložit a odvézt.

Olympiáda se mimořádně vydařila. Děkuji všem za účast a pomoc s organizací, za super zážitky a výbornou náladu. Nezbývá, než se těšit na další akci.

O své návštěvě napsal Jirka Hloušek na stránky LMK 205 Kamenné Žehrovice

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*