Žehrovické házedlo 4. kolo

Neděle 29.10, termín přeložené soutěže házedel pořádanou LMK Kamenné Žehrovice nebyl úplně ideální. V sobotu jsme měli naplánovanou klubovou brigádu na Louči, kde byla již připravena zemina a bylo třeba ji rozvozit po ploše a srovnat nerovnosti. Když jsem viděl to množství zeminy, zvažoval jsem zda vůbec jet druhý den na soutěž házedel. Ale v sobotu na Louči překvapil Sam Andrlík, zda pojedu. Slíbil klukům zapůjčit pylonový model na výstavu k 90. letému výročí klubu LMK Kamenné Žehrovice. V neděli ráno jsme tedy naložili modely a vyrazili směr Velká Dobrá. Cestou nás zaskočila objížďka, ale na letiště jsme dorazili včas, chvilku před zahájením. Na place nás vítá pylonář Kamil „mr. Mojo Risin“ a Míša, je připravené občerstvení.

Pozdravíme se s pořadateli v čele s náčelníkem LMK Kamenné Žehrovice Jirkou Hlouškem a zjišťujeme, že Kamil nás již přihlásil. Nezbývá tedy, než vyndat házedla. První zkušební hod a je vidět, že jsem netrénoval. Naštěstí druhý hod se mi již podařil a tak jsem byl připraven na soutěž. Sam také zkouší pár tréninkových hodů. Házedla mu létají dobře, jen je třeba vyladit přechod. Oproti předchozímu soutěžnímu kolu je méně soutěžících, především žáků. V seniorech je konkurence veliká. První dva starty po 60s a jdu odpočívat. Sobotní brigáda je znát. Hlavně záda protestují.

Soutěžní starty vyplňujeme diskuzí s přítomnými modeláři, prohlídkou modelů i sledováním výkonů soupeřů. A létáním s modely kat. E20, které jsem přivezl na ukázku nebo s gumákem Cloud Tramp. Zájemcům o E20 vysvětluji pravidla a použitou techniku. Došlo i na zapůjčení modelu.

Postupně jsme odházeli všechny soutěžní starty. Počasí je příznivé, přestože není výrazná termika, podaří se mi nakonec nalétat 8 maxim a výsledný součet 559s. Sama stále trápil přechod z hodu do kluzu a následná ztráta výšky. Ale nakonec nalétá slušných skoro 300s. I při druhé účasti na Velké Dobré se mi podařilo zvítězit. Měl jsem štěstí na vzduch a hlavně jsem „nezahodil“ žádný start. Druhý byl Honza Kubeš z Loun a třetí Kamil Vydra z pořádajícího klubu. Soutěž žáků a juniorů jsem moc nesledoval. V těchto věkových kategoriích jsme neměli žádného zástupce. Ale třeba někdy v budoucnu přijedou i žáci z našeho modelářského kroužku. Skvěleho výkonu dosáhl „domácí“ junior Jiří Hloušek ml. – 538s.

25. 11. 2023 pořádá soutěž házedel i náš klub. Doufám, že se sejdeme v podobném počtu jako zde na soutěži pořádané LMK Kamenné Žehrovice. Pořadatelům patří velké poděkování. Stejně tak našim přátelům z řad pylonářů – Kamilovi a Míše, kteří se o nás starali nejen na place, ale po ukončení soutěže jsme ještě společně zastavili na oběd a na jejich pouti.

fotografie: P. Bačina. P. Loula a Míša

oficiální výsledky:

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*