Velký úspěch našich závodníků na Qatar International pylon race meet

Velkého úspěchu dosáhl člen našeho klubu Roman Pojer na mezinárodních pylonových závodech v Kataru. Spolu s mechanikem Tomášem Adrlíkem postoupil do finále, které vyhrál a získal tím 1. místo v kategorii F3D. Tomáš také závodil jako pilot v kategorii F3D (spalovací motor), kde mu „mechanikoval“ Roman a s mechanikem Kamilem Vydrou v kategorii F3E (eletromotor). V obou kategoriích obsadil pěkné 4. místo. Stupně vítězů v kategorii F3E obsadili závodníci z České republiky. Vyhrál aktuální mistr světa J. Sedláček, před J. Kleinem a K. Vydrou. V dalších létaných kategoriích F3T a F3R jsme neměli zastoupení.

Závodníci z Kataru se zúčastnili několika posledních pylonových závodů pořádaných naším klubem na letišti Hořín u Mělníka pod názvem GP Mělníka – Memoriál Ondřeje „Dago“ Havelky. Letos se rozhodli za velké podpory Abdulaha Al-Thani, který je také aktivním pylonářem, upořádat první ročník mezinárodních závodů. Závody se konali na nově postaveném modelářské letiště nedaleko hlavního města Dauha. Podmínky byli náročné, kromě vyšších teplot a silného větru byl největším nepřítelem pro spalovací motory všudepřítomný jemný pouštní písek. Celý průběh závodu byl živě streamován na Youtube a výsledky byli hned po přistání sdíleny na pořadateli vytvořeném kanálu na Telegramu.

Český tým podpořili rodinní příslušníci, přijel se podívat i český velvyslanec v Kataru.

Nechybělo ani společné focení vítězů všech kategorií nebo všech zúčastněných závodníků. Pro nedostatek aktuálních fotografií jsou použity snímky ze streamovaného videa.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*