Mikulášské házedlo Strakonice

LMK Strakonice uspořádal v sobotu 16. 12. 2023 odloženou soutěž Mikulášské házedlo. V původním termínu byla nepříznivá předpověď počasí a tak se termín posunul o týden. Počasí tentokrát vyšlo příznivé. Sice sluníčka moc nebylo, ale moc nefoukalo a tak se pro modely daleko nechodilo. A celkem to i létalo.

Zajel jsem si zalétat a pozvat modeláře na naši soutěž pořádanou naším klubem druhý den v neděli 17. 12. 2023. A samozřejmě si i popovídat. Soutěž se létala v kategoriích házedel a vystřelovacích modelů. Já létal jen házedla. Vystřelovací model aktuálně žádný nemám, většina mi jich ulétla.

Vcelku rychle jsem odlétal deset startů a konečný výsledek velmi příjemně překvapil. Nepokazil jsem žádný start a s trochou štěstí a dobrého „luftu“ jsem nalétal osobní rekord – 596s. Po odlétání soutěžních startů jsem občas vypomohl s časomírou nebo žákům se seřízením modelu. Manželka se mezitím prošla po ploše letiště a dokonce našla i jeden čtyřlístek.

Příjemným překvapením byla velká účast mládeže, především z DDM Písek. Na závěrečné vyhlášení a společnou fotku sice všichni nepočkali, ale na ploše při soutěži létali intenzivně a někteří i s podporou rodičů.

Výsledky doplním později, až je pořadatel rozešle.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*