Olympiáda 2023

O víkendu 24.- 25. 6 2023 uspořádal Aeromodel Club Blatná tradiční modelářský víkend nejen pro členy klubu pod léty zažitým názvem Olympiáda. Předpověď slibovala pěkné počasí, ale první nadšenci připravující již v pátek v podvečer zázemí, byli na rozpacích, když večer pršelo a foukal silný vítr. Naštěstí se předpověď vyplnila a v sobotu již bylo příjemné a slunečné počasí. Od sobotního rána se stojánka plnila modely a po celý den byl vždy nějaký model ve vzduchu. Během dne se zastavilo pár modelářů ze spřátelených klubů nebo se občas přijel podívat zvědavý divák.

Letos se na modelářské Louči poprvé instalovali bezpečnostní sítě, oddělující stojánku a zázemí od letové plochy. Postavené altány poskytly trochu stínu pro posezení a odpočinek. Zábava byla připravena i pro nejmenší účastníky, třeba ukázkou plně funkčního modelu bagru. Chlapci z modelářského kroužku se proběhli za volnými modely házedel, případně si vyzkoušeli řízení RC modelu s instruktorem. Někteří již trénovali loni a tak zvládají létat s modelem StepOne samostatně.

Premiéru mělo i několik nový modelů. Třeba historický větroň Hyperion a nebo dmychadlový Albatros. Raritou byl 73 let starý model větroně Schmitter nebo o něco mladší motorový model Observer, postavený před 30 lety. Všichni si víkend náležitě užili. Startů bylo nepočítaně, občas bylo nutné vystát frontu, než bylo ve vzduchu volno. Na ploše vznikla i improvizovaná dílna, kde zvládl Honza dokončit a zprovoznit minimálně tři modely. V podvečer došlo i na lety loňských modelů na gumu CloudTramp a posezení u ohníčku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*