Soustředění reprezentace na LKMILO

Za pár týdnů se bude konat v Drachtenu (Nizozemsko) Mistrovství světa modelů kolem pylonů. V reprezentačním družstvu ČR budou opět hájit naše barvy i dva členové AMC Blatná, T. Andrlík a R. Pojer. Tomáš je zkušený reprezentant, který pravidelně reprezentuje českou republiku již od roku 2001 a má na kontě titul mistra světa kat. F3E a mistra světa kat. F3D v družstvech. Pro Romana to bude třetí účast na MS. Před odjezdem na MS je třeba trénovat, připravit modely a techniku. Proto se reprezentanti sešli 5. a 6. 7. 2023 na letišti Milovice, kde Jiří „Nihilák“ Novotný uspořádal soustředění a místní Aeroklub Milovice poskytl zázemí.

Areál letiště je obrovský, je to bývalé vojenské letiště, kde byla řadu let Ruská, tehdy ještě Sovětská armáda. Po jejich odchodu areál chátral a většina budov byla následně zbourána. Třeba ze 40 úlů pro stíhačky jich zůstalo jen 8. které slouží jako hangáry pro ULL.

Soustředění se zúčastnila většina nominovaných reprezentantů v obou kategoriích včetně juniora Jiřího „JJ“ Novotného, který bude reprezentovat v kategorii F3E. Trénovalo se a ladilo intenzivně po oba dva dny, ale zbyl čas i na létání s jinými modely a prohlídku okolí. A díky Míše jsme neměli ani hlad.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*