Setkání příznivců modelářské historie

První letošní setkání a zároveň první „setkání příznivců modelářské historie“ pořádané naším klubem, které se konalo v řádném termínu proběhlo v sobotu 22. dubna na klubovém letišti. Sešlo se nás 16 z toho polovina „aktivních“ dovezla 15 modelů, z nichž tentokráte kluzáky „hrály přesilovku“, 5 motorových modelů (1 se spalovacím a 1 s motorem na CO2). Počasí nakonec bylo více než příznivé, přestože několik dní (možná že týdnů) před tím vytrvale pršelo a klubové letiště se zdálo do posledního okamžiku nepoužitelné. S drobným diskomfortem (voda v teniskách opravdu vydrží celý den) jsme zvládli nepočítaně vzletů a přistání – ta byla občas zvláště u větroňů sázkou do loterie, kdo se „strefí“ do vody a kdo „to dá do suchého“.

Akce byla, ale i další reprízy budou hlavně o tom se scházet s kolegy, které zajímá modelářská historie. Tedy přivézt model není podmínkou, účastnit se může každý a sdílení nadšení pro historii je hlavní náplní programu. I my jsme nečinili jinak a protože s některými jsme se viděli naposledy na zářijovém srazu, doslova jsme „to prokecali“, já tedy rozhodně, přesto se mi podařilo vykonat 12 vzletů s Essem.

Zázemí jsme opět připravili tak, jak jsme nastavili na první akci a snažíme se držet standard, pamětní listy, občerstvení, (hlavně) káva. Děkuji všem za účast, pomoc a pozitivní náladu. Již nyní se těšíme na zářijové setkání, na kterém tento rok oslavíme 80 let od vzniku dalšího legendárního modelu Satyr od Jiřího Smoly.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*