Spring KŽ pylons

Blatenští pylonáři se úspěšně zúčastnili zahájení letošní závodní sezony, které proběhlo 6. -7. 5. 2023 na letišti Panenský Týnec. Závody uspořádal LMK Kamenné Žehrovice. Tento klub je známý spíše pořádáním soutěží volných a historických modelů nebo RC větroňů. Ale i v jejich řadách je pylonář a ten se rozhodl letos uspořádat první závody. Kamil Vydra spolu se svou rodinou a přáteli tento závod zvládli na jedničku.

Společná fotografie závodníků

Za blatenský klub závodili 4 závodní teamy a předseda klubu Petr Loula s manželkou Zdeňkou vypomáhali na časomíře a u výsledkové tabule. Velký dík patří pořadatelům Kamilovi, Míše a Maxovi. Na ploše bylo po celou dobu občerstvení U Žaka.

V kategorii F3D létalo jen pět teamů a většina byla z blatenského klubu, takže „bedna“ byla jistá. Konečné pořadí bylo 1. místo F. Koukol, 2. místo R. Pojer a třetí se umístil J. Novotný. Čtvrtého blatenského závodníka T. Andrlíka pronásledovaly problémy s technikou. To si však vynahradil v kategorii F3E, kde obsadil pěkné 3. místo z 10 závodníků.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*