Žehrovické házedlo 3. kolo

V neděli 17. 9. 2023 jsme si udělali výlet na letiště Velká Dobrá podívat se na soutěž házedel, kterou pořádal LMK Kamenné Žehrovice. Dlouho jsem zvažoval pozvánku náčelníka pořádajícího klubu se kterým jsem se o soutěži bavil v Milovicích na MČR v pylonovém létání. Přeci jen to tam máme 100km, ale nakonec jsem naložil házedla a vyrazil. Při našem příjezdu na ploše pobíhalo za modely již několik modelářů a Jirku Hloušku jsme naším příjezdem překvapili. Chvíli jsem se rozkoukával, sledoval výkony soupeřů a navazoval kontakty. Konečně jsem potkal Josefa Kubeše a nebo Jirku „Šifiho“ Schieferdeckera. Volné modely jsem řadu let nelétal, naposledy snad před 30 roky a nové házedlo jsem postavil až letos v lednu. Zároveň jsem se učil házet za křídlo z otočky, na klasiku již moje rameno není. V podstatě to byla moje první soutěž, když tedy nepočítám soutěž, kterou jsme uspořádali na jaře.

Počasí bylo slunečné a téměř bezvětří, takže se pro modely daleko nechodilo. A nosilo to …. když se člověk trefil, těch 60s se dalo naletět. Měl jsem štěstí, žádný start jsem nepokazil a nakonec se mi podařilo zaletět 6x maximum. Další časy byly 59s, 55s, 47s a jeden nepovedený start za 35s. Součet 556s a pro mě překvapivé první místo. Na startu bylo 13 seniorů.

Létal jsem s modelem vlastní konstrukce no. 23. Nový model Mrakořez Carbon zůstal v záloze, ještě jej musím pořádně seřídit. Na ploše byly k vidění různé konstrukce a některé i celkem zajímavé. Kluci mají natrénováno a hází hodně vysoko. A jak je známo, z větší výšky se déle letí.

Soutěž jsme si užili. Manželka se prošla po okolí a já se proběhl, okoukl modely, pokecal s řadou pro mě nových kolegů a snad se i něčemu přiučil. Nezbývá než poděkuji pořadatelům a časoměřičům za organizaci a fajn strávený víkendový den. Jen na závěr jsem málem přišel o model. Jedna zapomenutá drobnost a málem jsem házedlu zamával. Model jsem měl již uložený v autě, ale na požádání jsem jej vyndal a předvedl jak házím model bez kolíku na křídle. Hod se mi vydařil, i determalizátor jsem spustil. Ale když se po 65s deter neaktivoval, uvědomil jsem si, že jsem zapomněl natáhnout gumičku, která sklápí trup. Pro převoz nebo při uskladnění ji totiž povoluji. Dobu letu modelu jsem neměřil, ale přišla mi neskutečně dlouhá. Model několikrát klesl a zase vystoupal do velké výšky. Dvakrát klesl dokonce jen do 20m vyšky, ale dolu se mu nechtělo. Oddechl jsem si, když model konečně přistál. Uff. Holt poučení pro příště.

výsledková listina:

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*