MČR 2023 v pylonovém létaní

O víkendu 9. – 10. září 2023 proběhlo na letišti Milovice mistrovství ČR v pylonovém létaní. Závody pořádal LMK Kamenné Žehrovice pod taktovkou Míši a party kolem Kamila „Mr. Mojo Risin“ Vydry. Na místě obětavě pomáhal Jiří „Nihilák“ Novotný, který plnil funkci styčného důstojníka s řídící věží. Do závodu nastoupili odhodlaně i všechny závodní teamy AMC Blatná a na výpomoc s organizací jsem přijel i já s manželkou. V sobotu se odlétalo 5 soutěžních kol a v neděli se měli dolétat další tři. Ale v neděli ráno na plochu letiště najela cvičit Policie ČR a tak byl závod ukončen předčasně.

Letiště je sice veliké, ale větší část je upravené pro testování automobilů, na travnaté části je běžný letecký provoz a jeden plácek je provozovaný modeláři. V okolí letiště je většina původních staveb odstraněna a zbylo jen pár úkrytů pro stíhačky, tzv. úlů. Před jedním z nich jsme měli stanoviště časomíry, kde jsem celý závod seděl a mačkal stopky. Manželka Zdeňka obstarávala zápis výsledků na tabuli.

Členům klubu se i přes technické problémy celkem dařilo. V kategorii F3D obsadili první tři místa a mistrem ČR se stal J. Novotný před F. Koukolem a T. Andrlíkem. Smolný vikend si vybral R. Pojer, když pro problémy s motorem nedolétal v jedné kategorii a v druhé při přistání zavadil o pylon č.3.

V kategorii F3T obsadili členové klubu druhé a třetí místo. Mistrem ČR se stal J. Klein.

V eletrokategorii F3E se stal mistrem ČR úřadující mistr světa Jan Sedláček před K. Vydrou. T. Andrlík z AMC Blatná obsadil 3. místo.

Předseda LMK Kamenné Žehrovice J. Hloušek měl premiéru ve funkci startéra a stihl natočit a následně zpracovat i pěkné video ze závodů.

Článek od Kamila „Mr. Mojo Risin“ Vydry si můžete přečíst na stránkách pylonracing.cz

Jiří Hloušek, náčelník LMK Kamenné Žehrovice napsal článek z pohledu startéra, který si můžete přečíst na stránkách LMK Kamenné Žehrovice.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*